„Ciekawe, ciekawe”

 ciekawe, ciekawe (premiera)„Ciekawe, ciekawe” można nazwać thrillerem psychologicznym, ponieważ rzecz dzieje się podczas terapii grupowej metodą Berta Hellingera. Tym, którym nazwisko Hellingera nic nie mówi podpowiadamy, że tak zwane „ustawienia hellingerowskie” to modna ostatnio, a przy tym bardzo kontrowersyjna metoda terapeutyczna przypominająca seanse ezoteryczno-spirytualistyczne. Poza humorystycznym spojrzeniem na hellingerowską metodę terapeutyczną, „Ciekawe, ciekawe” jest przede wszystkim opowieścią o dojrzewaniu, a dokładniej o lęku przed wejściem w dorosłość kojarzoną z zabójczą rutyną życia codziennego.

Spektakl przygotowywany był w ramach intensywnych warsztatów aktorskich w Appendix Studio. Osiem osób spotykało się dwa razy w tygodniu spędzając wieczory robiąc rzeczy nad wyraz dziwne. A wszystko po to, by w czwartkowy wieczór, 18 grudnia o godzinie 20.00, wystąpić na teatralnej scenie.

Dzięki uprzejmej gościnności Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu, spektakl premierowy miał miejsce na scenie przy ul. Hubskiej 44-48 (w Browarze Mieszczańskim).

Wystąpili:
ANNA GROFFIK (jako Mistrz)
KALINA KABAT (jako Uczeń)
MONIKA LIPIŃSKA (jako Dusza)
MARIOLA RUMLOVA (jako Dziewczyna)
MAGDALENA BEDNAREK (jako Rozum)
GRZEGORZ NOWAK (jako Mycie Naczyń)
TOMASZ JAROSIK (jako Odwaga)

Scenariusz: Aleksandra Solińska
Reżyseria: Łukasz Chojęta

ciekawe

W niedzielę, 18 stycznia o godzinie 18.00 przedstawienie zostało pokazane publiczności raz jeszcze. Tym razem mieliśmy okazję zagrać w szczytnym celu  – całość pieniędzy zebranych podczas spektaklu przeznaczyliśmy na rzecz  budowy studni w Czadzie. Dzięki zaangażowaniu naszych widzów udało nam się uzbierać ponad 400 złotych! 🙂
(Więcej o celu zbiórki przeczytasz TUTAJ.)

Zobacz zdjęcia ze spektaklu: