Martyna Witowska

martynaWykształcenie aktorskie zdobywała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu. Dyplom aktorski o specjalizacji taneczno-ruchowej obroniła w 2012 roku rolą Gospodyni w „Weselu” wyreżyserowanym w 2010 roku przez Katarzynę Raduszyńską, rolą Pani Webb w „Nasze Miasto” w reżyserii Jacka Jabrzyka oraz  występując w spektaklu „Straż porządkowa – kompromis z teatrem ” w reżyserii Urszuli Kijak.

Od 2013 roku współpracuje z Teatrem Ad Spectatores we Wrocławiu. Obecnie na scenie przy Hubskiej 65 występuje w spektaklach: „Pięćdziesięciu z Fukushimy”,  „Północ w Breslau”, „Zabójstwo przy Rue Morgue”, „Nie kop mi grobu” i „Ja tu tylko sprzątam” w reżyserii Macieja Masztalskiego, a także w projekcie multimedialnym „Operacja Wenera” w reżyserii Krzysztofa Kopki.

Martyna Witowska w spektaklu "Cocktail Party" (reż. Katarzyna Pergoł) w Teatrze Na Wagę (2013)

Martyna Witowska w „Cocktail Party” (reż. Katarzyna Pergoł)
w Teatrze Na Wagę (2013)
Fot. Katarzyna Frankiewicz

Poza rolami dramatycznymi (np. w Teatrze na Wagę lub w Teatrze Ad Spectatores), brała także udział w spektaklach muzycznych, recitalach wokalnych, występowała w Operze Wrocławskiej, a wraz z grupą „Sultan Hagavik i Przyjaciele” zdobyła nagrodę podczas 34. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Od 2014 roku związana jest także z grupą operową Sonotrio.

martyna_witowska_7

Martyna Witowska
podczas 34.Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
Fot. Łukasz Giza

Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywała między innymi na planie „80 milionów” (reż. Waldemar Krzystek), w serialach takich jak „Galeria” (reż. Ryszard Zatorski) czy „Głęboka Woda” (reż. Katarzyna Adamik) oraz produkcjach krótkometrażowych, takich jak „Chase” (reż. Joanna Sobieśniewska) lub „Szachownica” (reż. Marcin Malisz).

Martyna_Witowska_Chase

Na planie filmu „Chase” (reż. Joanna Sobieśniewska)
Fot. Olga Jasnowska

Posiadaczka niesamowitego głosu, wielbicielka opery. Praktykuje hatha jogę. Uwielbia tiramisu i zieloną herbatę 🙂

Obejrzyj szczegółowe CV aktorki.