Łukasz Chojęta

lukasz

Łukasz urodził się i wychował we Wrocławiu. Wykształcenie aktorskie zdobywał w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie w 2007 roku obronił dyplom aktora. Za role w przedstawieniach dyplomowych –  „Pułapka” (reż. Bożena Suchocka)  i  „Usta pełne ptaków” (reż. Paweł Szkotak) otrzymał wyróżnienie na XXV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku uzyskał angaż w Teatrze Nowym w Poznaniu, gdzie grał w spektaklach: „Życie jest snem” wyreżyserowanym  przez Waldemara Zawodzińskiego oraz „Sześć postaci szuka autora” w reżyserii Sergio Manfredi.

Łukasz Chojęta 2016

Fot. Marek „Księżar” Księżarek (https://www.facebook.com/mksiezarek)

 W latach 2008-2009 występował gościnnie w Teatrze Polskim w Szczecinie, w spektaklach:  „Burza” oraz „Sen nocy letniej”, na podstawie dramatów Wiliama Szekspira, w reżyserii Adama Opatowicza.

W 2009 roku trafił do zespołu Teatru im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Zakopanem. Na scenie Witkacego grał w spektaklach: „Ccy-Witkac-Y. Menażeria”, „Between’, „Człapówki-Zakopane„, „Na przełęczy”, „Caligula” (reż. Andrzej Dziuk) oraz w „Don Kichot uleczony” (reż.Bartłomiej Wyszomirski) i „Kruk” (reż. Marek Wrona). W Tatrach pozostał trzy lata, po których wrócił do rodzinnego Wrocławia.

Łukasz Chojęta

Fot. Edgar de Poray – http://www.pracowniaobrazu.pl

W 2013 roku rozpoczął swoją współpracę z Teatrem Ad Spectatores we Wrocławiu, biorąc udział w projekcie multimedialnym pt. „Egzorcysta”. Aktualnie na scenie przy ul. Hubskiej 65 można go zobaczyć między innymi w spektaklach  „Safe House”, „Północ w Breslau” oraz „Budynek numer 6”.

lukasz_chojeta_3

„Przyjdź i zgiń” w Teatrze Ad Spectatres we Wrocławiu
Fot. Maciej Urlich

Doświadczenie w pracy z kamerą zdobywał na planie filmów: „Korowód” (reż. Jerzy Stuhr) oraz „Popiełuszko. Wolność jest w nas” (reż. Rafał Wieczyński), a także grając w serialach takich jak: „Glina” (reż. Władysław Pasikowski), „Niesamowite historie”, „Egzamin z życia”, „Synowie”,  „Szpilki na Giewoncie”, „Barwy szczęścia” czy „Pierwsza miłość”.

Informacje o Łukaszu na portalu e-teatr.
Informacje o Łukaszu na portalu FilmPolski.

Lukasz Chojeta

Fot. Marek „Księżar” Księżarek -(https://www.facebook.com/mksiezarek)

 Jest założycielem Appendix Studio we Wrocławiu, gdzie prowadzi warsztaty aktorskie dla młodzieży i dorosłych, reżyseruje z utworzonymi przez siebie zaawansowanymi grupami spektakle teatralne oraz projekty filmowe, a także współprowadzi kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych na studia aktorskie. W tej chwili Łukasz realizuje około 1500 godzin warsztatowych rocznie! 🙂