Warsztaty aktorskie Wrocław 2014

DSC03205

  • Co robimy?

Gromadzimy kreatywnych młodych ludzi zafascynowanych graniem na scenie, z którymi w twórczej atmosferze i z dużą dozą humoru  pracujemy nad krótkimi scenami i etiudami, które nieustannie doskonalimy. Staramy się rozbudzić w uczestnikach naszych warsztatów zdolności aktorskie i podsycić w nich fascynację teatrem. W toku wspólnej pracy ćwiczymy istotne elementy warsztatu aktorskiego, uczymy elementarnych ćwiczeń dykcyjnych, przekazujemy sposoby panowania nad tremą, trenujemy podstawy improwizacji. Dajemy szansę spróbowania ekscytującego smaku występu publicznego. Pokazujemy, że wstyd czy nieśmiałość nie muszą stanowić dla nikogo bariery w pracy na scenie czy wszelkiego rodzaju wystąpieniach publicznych. A przy tym po prostu wspaniale się bawimy! ;)

  • Dla kogo i po są nasze warsztaty?

Warsztaty przeznaczone są dla każdego, kto pragnie odnaleźć w sobie aktorskie umiejętności i jest gotowy na wysiłek związany z ich szlifowaniem. Warsztaty aktorskie są przy tym doskonałym treningiem, który otwiera, ugruntowuje pewność siebie i pomaga w zwalczaniu tremy. Ale przede wszystkim warsztaty aktorskie są także doskonałą formą samorozwoju, gdyż poszerzają horyzonty wyobraźni, ulepszają zdolności obserwacyjne, uczą empatii, wyostrzają poczucie humoru. Pozwalają przy tym twórczo, aktywnie i w fajnej atmosferze spędzić wolne popołudnia lub wieczory w fantastycznym, kreatywnym towarzystwie! :)

  • Jak duże są grupy?

osobyDbamy o to, by warunki pracy warsztatowej były kameralne, dlatego do grup podstawowych przyjmujemy maksymalnie 12 osób. Do grup zaawansowanych natomiast przyjąć możemy maksymalnie 10 osób.

  • W jakim wieku są uczestnicy?

Minimalny wiek uczestnictwa w naszych warsztatach to 15 lat. Przy czym najliczniejszą grupą wiekową na naszych warsztatach są jak dotąd licealiści i studenci. Od stycznia 2014 utworzyliśmy także grupy dla dorosłych, którzy swoim uczestnictwem w zajęciach udowadniają, że można pogodzić pracę zawodową, obowiązki rodzinne oraz przyjemność realizowania własnych zainteresowań!

  • Kto prowadzi zajęcia?

lukasz chojetaWarsztaty prowadzi Łukasz Chojęta, który wykształcenie aktorskie uzyskał na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, pracował w wielu polskich teatrach, by swoje życie zawodowe związać z rodzinnym Wrocławiem, w którym na co dzień gra w Teatrze Ad Spectatores.

  • Czy wymagane jest wcześniejsze przygotowanie?

Od uczestników warsztatów „podstawowych” nie wymagamy uprzedniego przygotowania, ani jakiegokolwiek doświadczenia związanego z aktorstwem. U nas nauczysz się wszystkiego od podstaw, do tego w towarzystwie ludzi, którzy – podobnie jak Ty – zaczynają swoją przygodę z graniem będąc dorosłymi ludźmi.

Doświadczenia wymagamy natomiast od uczestników warsztatów zaawansowanych – ten typ spotkań warsztatowych przeznaczony jest już wyłącznie dla osób, które ukończyły u nas kurs podstawowy, znają zasady budowy etiudy aktorskiej, opanowały podstawy improwizacji aktorskiej i zaczynają pracę nad aktorską interpretacją tekstu.

Szukasz fajnych warsztatów aktorskich? Dołącz do nas! Razem z nami rozwijać będziesz granice swojej pomysłowości, otworzysz się na improwizację,  przekonasz się jak bardzo inspirujące jest wszystko to, co Cię otacza i zaczniesz czerpać z tego źródła inspiracji pełnymi garściami! :)

zapiszsie

grupa srodowa 3

Kurs -pokaz - 28